Bķblia On Line - Informaēćo bķblica de confianēa
Bķblia OnLine
Nova Pesquisa         Todo o Livro         Todo o Capķtulo

   Versćo: Shqiptar: Bibla Shqiptare
 
2 Tessalonicenses 1:1 paēi hir dhe paqe nga Perėndia, Ati ynė, dhe nga Zoti Jezu Krisht.    
2 Tessalonicenses 1:2 Ne e kemi pėr detyrė ta falėnderojmė gjithnjė Perėndinė pėr ju, o vėllezėr, sikurse ėshtė fort e drejtė, sepse besimi juaj po rritet shumė dhe dashuria e secilit prej jush pėr njėri-tjetrin po tepron,    
2 Tessalonicenses 1:3 aq sa ne vetė po krenohemi me ju nė kishat e Perėndisė, pėr qėndresėn tuaj dhe pėr besimin nė tė gjitha pėrndjekjet dhe vėshtirėsitė qė po hiqni.    
2 Tessalonicenses 1:4 Ky ėshtė njė dėftim i gjyqit tė drejtė tė Pėrendisė, qė ju tė ēmoheni tė denjė pėr mbretėrinė e Perėndisė pėr tė cilėn edhe vuani,    
2 Tessalonicenses 1:5 sepse ėshtė e drejtė, nga ana e Perėndisė, t“u jepet mundim atyre qė po ju mundojnė,    
2 Tessalonicenses 1:6 kurse juve, tė munduarve, tė preheni bashkė me ne, kur Zoti Jezu Krisht tė shfaqet nga qielli me engjėjt e pushtetit tė vet,    
2 Tessalonicenses 1:7 nė njė zjarr flakėrues, pėr t“u hakmarrė kundėr atyre qė nuk njohin Perėndi, dhe tė atyre qė nuk i binden ungjillit tė Zotit tonė Jezu Krisht.    
2 Tessalonicenses 1:8 Ata do tė ndėshkohen me shkatėrrim tė pėrjetshėm, larg nga fytyra e Zotit dhe nga lavdia e fuqisė sė tij,    
2 Tessalonicenses 1:9 kur ai tė vijė, atė ditė, pėr tė qenė i lavdėruar nė shenjtorėt e vet, pėr tė qenė i admiruar nė mes tė atyre qė kenė besuar, sepse dėshmia jonė tek ju u besua.    
2 Tessalonicenses 1:10 Edhe pėr kėtė ne vazhdimisht po lutemi pėr ju, qė Perėndia ynė t“ju bėjė tė denjė pėr kėtė thirrje dhe tė pėrmbushė me fuqinė ēdo qėllim tė mirė dhe veprėn e besimit,    


Veja também: CvvNetPįgina anterior    [ 1 2 ]    Śltima pįgina