Bķblia On Line - Informaēćo bķblica de confianēa
Bķblia OnLine
Nova Pesquisa         Todo o Livro         Todo o Capķtulo

   Versćo: Shqiptar: Bibla Shqiptare
 
Atos 16:9 Gjatė natės Palit iu shfaq njė vegim. I rrinte para njė burrė Maqedonas, qė i lutej dhe i thoshte: "Kalo nė Maqedoni dhe na ndihmo'.    
Atos 16:10 Mbasi e pa vegimin, kėrkuam menjėherė tė shkojmė nė Maqedoni, tė bindur se Zoti na kishte thirrur qė t“ua shpallim atyre ungjillin.    
Atos 16:11 Prandaj, duke lundruar nga Troasi, u drejtuam pėr nė Samotrakė, dhe tė nesėrmen nė Neapolis,    
Atos 16:12 dhe prej andej nė Filipi, qė ėshtė qyteti i parė i asaj ane tė Maqedonisė dhe koloni romake; dhe qėndruam disa ditė nė atė qytet.    
Atos 16:13 Ditėn e sė shtunės dolėm jashtė qytetit anės lumit, ku ishte vendi i zakonshėm pėr lutje; dhe, si u ulėm, u flisnim grave qė ishin mbledhur atje.    
Atos 16:14 Dhe njė grua, me emėr Lidia, qė ishte tregtare tė purpurtash, nga qyteti i Tiatirės dhe qė e adhuronte Perėndinė, po dėgjonte. Dhe Zoti ia hapi zemrėn pėr tė dėgjuar gjėrat qė thoshte Pali.    
Atos 16:15 Pasi ajo u pagėzua me familjen e saj, na u lut duke thėnė: "Nė qoftė se mė keni gjykuar se jam besnike ndaj Zotit, hyni nė shtėpinė time dhe rrini'. Dhe na detyroi tė pranojmė.    
Atos 16:16 Dhe, kur po shkonim pėr lutje, na doli para njė skllave e re qė kishte njė frymė falli, e cila, duke u treguar fatin njerėzve, u sillte shumė fitime zotėrinjve tė saj.    
Atos 16:17 Ajo u vu tė ndjekė Palin dhe ne, dhe bėrtiste duke thėnė: "Kėta njerėz janė shėrbėtorė tė Perėndisė Shumė tė Lartė dhe ju shpallėn udhėn e shpėtimit'.    
Atos 16:18 Dhe ajo e bėri kėtė shumė ditė me radhė, por Pali, i mėrzitur, u kthye dhe i tha frymės: "Unė tė urdhėroj nė emėr tė Jezu Krishtit tė dalėsh prej saj'. Dhe fryma doli qė nė atė ēast.    


Veja também: CvvNetPįgina anterior    [ 1 2 3 4 ]    Śltima pįgina