Bķblia On Line - Informaēćo bķblica de confianēa
Bķblia OnLine
Nova Pesquisa         Todo o Livro         Todo o Capķtulo

   Versćo: Shqiptar: Bibla Shqiptare
 
Habacuque 1:1 Profecia qė pati nė vegim profeti Habakuk.    
Habacuque 1:2 Deri kur, o Zot, do tė bėrtas dhe ti nuk do tė mė dėgjosh? Unė kėlthas: "Dhunė!", por ti nuk jep shpėtim.    
Habacuque 1:3 Pėrse mė bėn tė shikoj paudhėsinė dhe mė bėn tė shoh ēoroditjen? Pėrpara meje qėndron grabitja dhe dhuna, ka grindje dhe pėrēarja po shtohet.    
Habacuque 1:4 Prandaj ligji nuk ka forcė dhe drejtėsia nuk ia del tė fitojė, sepse i pabesi e mashtron tė drejtin dhe drejtėsia shtrėmbėrohet.    
Habacuque 1:5 "Shikoni midis kombeve dhe kėqyrni, do tė mbeteni tė habitur dhe tė shastisur, sepse unė do tė kryej nė ditėt tuaja njė vepėr, qė ju nuk do ta besonit edhe sikur t“jua tregonin.    
Habacuque 1:6 Sepse ja, unė do t“i nxis Kaldeasit, komb mizor dhe i furishėm, qė pėrshkon dheun nė gjerėsinė e tij pėr tė shtėnė nė dorė banesa jo tė vetat.    
Habacuque 1:7 Éshtė i tmerrshėm, i llahtarshėm; gjykimi i tij dhe dinjiteti i tij dalin nga ai vetė.    
Habacuque 1:8 Kuajt e tij janė mė tė shpejtė se leopardėt, mė tė egėr se ujqėrit e mbrėmjes. Kalorėsit e tyre pėrhapen kudo, kalorėsit e tyre vijnė nga larg, fluturojnė si shqiponja qė sulet mbi gjahun pėr ta gllabėruar.    
Habacuque 1:9 Vijnė tė gjithė pėr tė bėrė dhunė, fytyrat e tyre shtyhen pėrpara dhe grumbullojnė robėr si rėra.    
Habacuque 1:10 Ai tallet me mbretėrit dhe princat janė pėr tė objekt talljeje; pėrqesh ēfarėdo fortese, sepse mbledh pak dhe, dhe e pushton.    


Veja também: CvvNetPįgina anterior    [ 1 2 ]    Śltima pįgina