Bķblia On Line - Informaēćo bķblica de confianēa
Bķblia OnLine
Nova Pesquisa         Todo o Livro         Todo o Capķtulo

   Versćo: Shqiptar: Bibla Shqiptare
 
Naum 1:1 Profecia mbi Niniven. Libri i vegimit tė Nahumit nga Elkoshi.    
Naum 1:2 Zoti ėshtė njė Perėndi xheloz dhe hakmarrės; Zoti ėshtė hakmarrės dhe plot tėrbim. Zoti hakmerret me kundėrshtarėt e tij dhe e ruan zemėrimin pėr armiqtė e tij.    
Naum 1:3 Zoti ėshtė i ngadalshėm nė zemėrim dhe pushtetmadh, por nuk e lė pa e ndėshkuar aspak tė ligun. Zoti vazhdon rrugėn e tij nė shakullimė dhe nė furtunė dhe retė janė pluhuri i kėmbėve tė tij.    
Naum 1:4 Ai e qorton rėndė detin dhe e than, i bėn tė thahen tė gjithė lumenjtė. Bashani dhe Karmeli thahen dhe lulja e Libanit fishket.    
Naum 1:5 Malet dridhen para tij, kodrat treten; nė prani tė tij toka ngrihet, po, bota dhe tėrė banorėt e saj.    
Naum 1:6 Kush mund t“i rezistojė indinjatės sė tij dhe kush mund tė durojė zjarrin e zemėrimit tė tij? Tėrbimi i tij derdhet si zjarr dhe shkėmbinjtė janė prej tij tė thėrmuara.    
Naum 1:7 Zoti ėshtė i mirė, ėshtė njė fortesė nė ditėn e fatkeqėsisė; ai i njeh ata qė kėrkojnė strehė tek ai.    
Naum 1:8 Por me njė pėrmbytje tė madhe ai do tė kryejė njė shkatėrrim tė plotė tė vendit tė tij dhe armiqtė e tij do tė pėrndiqen nga terri.    
Naum 1:9 Ēfarė projektoni kundėr Zotit? Ai do tė kryejė njė shkatėrrim tė plotė: fatkeqėsia nuk do tė ndodhė dy herė.    
Naum 1:10 Edhe sikur tė ishin si ferrat e dendura edhe tė dehur nga vera qė kanė pirė, ata do tė gllabėrohen si kashta fare e thatė.    


Veja também: CvvNetPįgina anterior    [ 1 2 ]    Śltima pįgina