Bķblia OnLine

Nova Pesquisa         Todo o Livro         Todo o Capķtulo

   Versćo: Shqiptar: Bibla Shqiptare
 
Apocalipse 22:14Lum ata qė i kryejnė urdhėrimet e tij, qė tė kenė tė drejtėn pėr drurin e jetės dhe pėr tė hyrė nė portat e qytetit.    
Apocalipse 22:15Jashtė janė qentė, magjistarėt, kurvarėt, vrasėsit, idhujtarėt dhe kushdo qė do dhe zbaton gėnjeshtrėn.    
Apocalipse 22:16'Unė, Jezusi, dėrgova engjėllin tim pėr t“ju dėshmuar pėr kėto gjėra nėpėr kisha. Unė jam Rrėnja dhe pasardhja e Davidit, ylli i ndritshėm i mėngjesit'.    
Apocalipse 22:17Dhe Fryma dhe nusja thonė: "Eja!'. Dhe ai qė dėgjon le tė thotė: "Eja!'. Dhe ai qė ka etje, le tė vijė; dhe ai qė do, le tė marrė si dhuratė ujin e jetės.    
Apocalipse 22:18Unė i deklaroj kujtdo qė dėgjon fjalėt e profecisė sė kėtij libri, se nėse ndokush do t“i shtojė kėtyre gjėrave, Perėndia do tė dėrgojė mbi tė plagėt e pėrshkruara nė kėtė libėr.    
Apocalipse 22:19Dhe nėse dikush heq nga fjalėt e librit tė kėsaj profecie, Perėndia do t“i heqė pjesėn e tij nga libri i jetės nga qyteti i shenjtė, dhe nga gjėrat qė janė pėrshkruar nė kėtė libėr.    
Apocalipse 22:20Ai qė dėshmon pėr kėto gjėra, thotė: "Po, unė vij shpejt. Amen'. Po, eja, Zoti Jezus.    
Apocalipse 22:21Hiri i Zotit Jezu Krisht qoftė me ju tė gjithė. Amen.    

   
Veja também: CvvNetPįgina anterior    [ 3100 3101 3102 3103 3104 3105 3106 3107 3108 3109 3110 ]    Śltima pįgina