Bķblia OnLine

Nova Pesquisa         Todo o Livro         Todo o Capķtulo

   Versćo: Shqiptar: Bibla Shqiptare
 
Gźnesis 1:11Pastaj Perėndia tha: "Tė mbijė toka gjelbėrimin, barėrat tė nxjerrin farė dhe drurėt frutore tė japin nė tokė njė frut qė tė pėrmbajė farėn e tij, secili simbas llojit tė tij". Dhe kėshtu u bė.    
Gźnesis 1:12Dhe toka prodhoi gjelbėrim, barėra qė e bėnin farėn simbas llojit tė tyre dhe drurė qė mbanin fruta me farėn e tyre brenda, secili simbas llojit tė vet. Dhe Perėndia e pa se kjo ishte mirė.    
Gźnesis 1:13Kėshtu erdhi mbrėmja, pastaj erdhi mėngjesi; dita e tretė.    
Gźnesis 1:14Pastaj Perėndia tha: "Tė ketė ndriēues nė kupėn qiellore pėr tė ndarė ditėn nga nata; dhe tė shėrbejnė si shenja, pėr tė dalluar stinėt, ditėt dhe vitet;    
Gźnesis 1:15dhe tė shėrbejnė si ndriēues nė kupėn qiellore pėr tė ndriēuar tokėn". Dhe kėshtu u bė.    
Gźnesis 1:16Perėndia krijoi pastaj dy ndriēues tė mėdhenj: ndriēuesin e madhė pėr qeverisjen e ditės dhe ndriēuesin e vogėl pėr qeverisjen e natės; ai krijoi gjithashtu yjet.    
Gźnesis 1:17Dhe Perėndia i vendosi nė kupėn qiellore pėr tė ndriēuar tokėn,    
Gźnesis 1:18pėr tė qeverisur ditėn dhe natėn dhe pėr ta ndarė dritėn nga errėsira. Dhe Perėndia e pa qė kjo ishte mirė.    
Gźnesis 1:19Kėshtu erdhi mbrėmja dhe erdhi mėngjesi: dita e katėrt.    
Gźnesis 1:20Pastaj Perėndia tha: "Tė mbushen ujėrat nga njė numėr i madh qeniesh tė gjalla dhe tė fluturojnė zogjtė lart mbi tokė nėpėr hapėsirėn e madhe tė kupės qiellore".    

   
Veja também: CvvNetPįgina anterior    [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ]    Śltima pįgina